Mise 31: Cousteauův vnuk chce zlomit dědečkův rekord

Miami – Jednatřicet dnů hodlá strávit v podmořské laboratoři Aquarius u Floridy Francouz Fabien Cousteau, vnuk legendárního oceánografa Jacquesa-Yvesa Cousteaua. Svou Misí 31, kterou dnes zahájil, chce překonat rekord svého slavného děda.

Laboratoř Aquarius se nachází v hloubce zhruba 18 metrů. Fabien Cousteau v ní bude pozorovat a filmovat mořský život. Jeho děd v roce 1963 strávil 30 dnů v podobném zařízení v Rudém moři v hloubce zhruba devíti metrů.

Misi 31 sledujte živě ZDE.


V laboratoři Aquarius bude kromě Cousteaua pětičlenná posádka. Mimo sprchy či záchodu je tu k dispozici rovněž připojení k internetu. Výzkumníci díky tomu během pobytu uskuteční prostřednictvím služby Skype rozhovory se školními třídami po celém světě. „Veřejnost se tak bude poprvé moci účastnit života expedice,“ uvedl Cousteau. „Můj dědeček by tím byl nadšen,“ dodal.

Šestačtyřicetiletý Fabien se narodil v Paříži a vyrostl na lodích svého dědečka. Jacques-Yves Cousteau, jeden z nejznámějších Francouzů na světě, zemřel v roce 1997 ve věku 87 let. Proslavily ho dokumentární filmy, především Svět ticha, a televizní seriál Podmořský svět Jacquesa-Yvesa Cousteaua.

Video Fabien Cousteau chce strávit měsíc pod vodou
video

Fabien Cousteau chce strávit měsíc pod vodou