Itálii okouzlila zpívající jeptiška, Vatikán je v rozpacích

Řím – Výsledek italské verze pěvecké soutěže The Voice způsobil značný poprask ve Vatikánu. Soutěž totiž vyhrála pětadvacetiletá jeptiška Cristina Scucciová. Na pódiu zazpívala světové hity v tradičním černém rouchu a uchvátila jak porotu, tak publikum. Video s jejím vystoupením už na internetu zhlédlo 50 milionů lidí.

Zdroj: ČTK/imago stock&people Autor: imago stock&people

Když vtrhla na pódium a začala divoce křepčit, vypadalo to, jako by si jen jedna ze soutěžících vzala na sebe originální kostým. Přinejmenším členové poroty ale věděli, že tahle jeptiška je pravá. Zaujala je už během konkurzů. Ve finále nakonec sudí nadchla a dojala – slzy neskrývali ani někteří tvrdí rockeři.

Na první pohled nesmělá rodačka ze Sicílie v černém hábitu a s křížkem na krku si splnila svůj sen. V soutěži The Voice se probojovala až do finále a v něm porazila s hitem od Alicie Keys další tři soupeře. Cristina, která žije v církevním řádu v Miláně, přitom nevystupovala před publikem poprvé. Pravidelně zpívá při nedělních mších a za sebou má i studium na hudební akademii.

Video Itálii okouzlila zpívající jeptiška
video

Itálii okouzlila zpívající jeptiška

Některé členky řádu jsou z výkonu své sestry trochu na rozpacích. Italská veřejnost ale stojí jednoznačně na její straně. Podle tamních médií pomohla vylepšit image katolické církve.

Ne všichni ovšem Cristině přejí úspěch. Mladá italská zpěvačka Emma Marronová například tvrdí, že vyhrála jen díky mediálnímu rozruchu, a její vítězství nazvala urážkou showbyznysu. Sama Cristina už avizovala, že po kariéře zpěvačky netouží a ve svém klášteře se chce dál věnovat péči o děti.