Malajsijské aerolinky poskytnou rodinám obětí finanční pomoc

Kuala Lumpur – Společnost Malaysia Airlines oznámila, že poskytne pozůstalým pasažérů letu MH17 finanční pomoc ve výši pět tisíc dolarů. Uvedla to agentura Reuters. Finanční podpora má „usnadnit zajištění okamžitých ekonomických potřeb rodin cestujících“, sdělily malajsijské aerolinie. Tato společnost přitom přišla během pěti měsíců už o druhý Boeing 777, v březnu zmizel letoun na trase z Kuala Lumpur do Pekingu.  

Video Malajsijské aerolinky přišly během pěti měsíců o druhý boeing
video

Malajsijské aerolinky přišly během pěti měsíců o druhý boeing

„Prostředky na tento účel již jsou k dispozici,“ dodala firma. Vyčleněné peníze nepředstavují oficiální odškodné a nijak neovlivní zákonné právo příbuzných obětí o kompenzace žádat, uvedla společnost ve svém prohlášení. Let MH17 společnosti Malaysia Airlines byl zřejmě sestřelen minulý týden nad východní Ukrajinou. Při katastrofě zahynulo všech 298 lidí na palubě.  

Příčiny této katastrofy se stále vyšetřují, stejně jako březnové zmizení Boeingu 777, který mířil do Pekingu. Pak ale letadlo zřejmě změnilo směr – podle závěru vyšetřovatelů pravděpodobně ke konci letu boeing řídil autopilot. Po troskách letounu se stále pátrá, jde ale o velice odlehlou oblast Indického oceánu. Není tak jasné, zda se trosky vůbec někdy podaří vypátrat. Na palubě letadla bylo 239 lidí.

Malaysia Airlines kvůli těmto dvěma incidentům přišly o pověst spolehlivého dopravce a jejich účetnictví se propadlo do červených čísel. Před hrozícím krachem je nejspíš zachrání už jen pomoc státu.