V Rakousku začaly prázdniny, čekají se zácpy na dálnicích

Vídeň - Na rakouských dálnicích se při cestě k Jadranu opět očekávají kolony. V celém Rakousku totiž teprve nyní začaly letní prázdniny. Vysvědčení se dnes rozdávalo v šesti z devíti rakouských spolkových zemí. Uvedla to agentura APA. Dnes podle ní začíná školní volno také ve třech německých spolkových státech a v částech Nizozemska. Rakouský autoklub ÖAMTC očekává, že právě nyní nastanou na cestách k jihu dopravní potíže.

Ode dneška tak může v Rakousku na prázdniny vyrazit dalších 720 000 školáků z východu a jihu země. Do lavic se vrátí po devíti týdnech 14. září. Hlavní město a západ alpské republiky už mají za sebou týden prázdninového volna.

Rakouský autoklub ÖAMTC varoval před „houstnoucími zácpami na dálnici směrem k Jadranu“. Současně začínají prázdniny v německých zemích Hesensku, Porýní-Vestfálsku a Sársku a také v některých místech Nizozemska. Na hranicích s Itálií byly navíc kvůli summitu G8 znovu dočasně do 15. července zavedeny kontroly.

Rakouské letní prázdniny trvají devět týdnů. Nejdelší volno mají podle rakouského listu Der Standard děti v Bulharsku. Trvá tu 16 týdnů. Italští školáci si kvůli vedru mohou doma pobýt až tři měsíce. Dvouměsíčních prázdnin si stejně jako děti v Česku užívají jejich vrstevníci v Belgii, ve Francii a na Slovensku. Nejkratší odpočinek od povinností je v Británii, Lichtenštejnsku a Německu - trvá šest týdnů, uvedl Der Standard.

Auta v koloně
Auta v koloně