Soutěž portálu Kudy z nudy vyhrála Hluboká nad Vltavou

Praha - Nejlepší turistickou nabídkou letošního roku je podle soutěže portálu Kudy z nudy zámek Hluboká nad Vltavou. Novogotická stavba tak absolutně zvítězila v soutěži, kterou pořádá státní agentura CzechTourism (CzT). Pořadatelé ocenili především skutečnost, že nabídka na Hluboké se neomezuje pouze na letní sezonu. Do hlasování se zapojilo 11 tisíc lidí, kteří odevzdali více než 62 tisíc hlasů. Soutěž byla dvoukolová. První kolo bylo nominační, kde vybírala odborná veřejnost, uvedl spoluorganizátor soutěže Patrik Rozehnal. Nominace byly označeny na portále Kudy z nudy. Samotné hlasování proběhlo v letních měsících, doplnil Rozehnal.

Zámek Hluboká nad Vltavou tak získá 100 tisíc korun na propagaci své aktivity. Spolu s dalšími vítězi za jednotlivé turistické regiony se mu dostane exkluzivní publicity včetně prezentace na akcích CzechTourismu. Všichni vítězové a nominovaní získávají nadstandardní propagaci.

Do veřejného hlasování postoupilo celkem 170 turistických nabídek. Z nich pak mohla veřejnost během letních měsíců vybírat tu nejlepší. Čtenáři portálu mohli do hlasování doplnit také své tipy.

Video Rozhovor s Rostislavem Vondruškou a Patrikem Rozehnalem
video

Rozhovor s Rostislavem Vondruškou a Patrikem Rozehnalem

Kudy z nudy je cestovatelský portál, který provozuje šestým rokem agentura CzechTourism. „Současná doba přeje cestování v České republice. Domácí cestovní ruch narozdíl od toho pasivního zahraničního roste,“ uvedl ředitel CzT Rostislav Vondruška.

Kastelán Hluboké Miroslav Pavlíček si ocenění váží. Zámek si ho podle něj zaslouží mimo jiné díky výjimečným interiérům a dobré práci zaměstnanců, například průvodců nebo zahradníků.

„Navíc Hluboká provozuje jako jeden z mála zámků v Česku takzvanou nekonečnou sezonu, fungujeme celoročně,“ uvedl kastelán. Novinkou má být v blízké budoucnosti zpřístupnění pokojů, kde během podzimní lovecké sezony přebývali hosté původních majitelů Schwarzenbergů.

Na druhém místě skončila aktivita s názvem „ošetřovatelem v zoo“, kterou nabízí zahrada ve Dvoře Králové nad Labem. Třetí místo obsadil hrad Křivoklát. Za nejlepší akce letošního roku byly vyhlášeny Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově, festival Colours of Ostrava a Znojemské historické vinobraní.

V rámci soutěže se také udělovala i dvě mimořádná ocenění - letošní cenu ředitele agentury CzechTourism získalo vojenské muzeum Králíky, držitelem ceny redakce portálu Kudyznudy.cz se stala cyklostezka u Baťova kanálu na východní Moravě. Své žebříčky má i 17 turistických regionů, například v Praze zvítězila botanická zahrada hlavního města, na Šumavě hrad Rožmberk a v severozápadních Čechách chomutovské Kamencové jezero.