Na Mauricius za slunnými plážemi i golfem

Na Mauricius lákají dlouhé kilometry zlatavých písčitých pláží omývaných zářivě modrými vodami oceánu i vysokohorská turistika. Vyrazit se na něj dá ale také třeba za golfem nebo potápěním. Zdejší mořský svět je vskutku bohatý. Tropický oceán nabízí nepřeberné množství pestrobarevných živočichů. Mauricius je klenotem mezi všemi destinacemi v nabídce cestovních kanceláří po celé Evropě. Ostrov zůstal ochráněn před masovou turistikou, a nabízí tak klidnou a bezpečnou dovolenou pro turisty každého věku.

Podnebí Mauricia se nerozlučně pojí s horkem, které je pro ně charakteristické po celý rok, a s dostatkem srážek, což dává ostrovu krásně zelenou barvu. Na Mauriciu se rozlišují dvě roční období – teplé a vlhké léto, které trvá od listopadu do dubna a pak zima. Ta trvá od června do září, je relativně chladná a suchá. Zbývající měsíce říjen a květen se obvykle označují jako přechodové.

Je ale pravda, že teplotní rozdíly mezi jednotlivými obdobími nejsou nijak velké. Léta jsou horká, tropické třicítky jsou pravidlem. Na druhou stranu víc než 35 nebo 36 stupňů na ostrově obvykle nezažijete. Zima naopak není nijak studená. I během nejchladnějších měsíců července a srpna teploty šplhají na 22 až 26 stupňů Celsia a noci jsou příjemně osvěžující. Jen výjimečně klesne teplota pod hranici 15 stupňů.

Mauricius rájem golfistů

Mauricius zcela jistě potěší nejen ty, kteří svou dovolenou rádi tráví na pláži. Na své si na ostrově přijdou i milovníci greenu. Ostrov nabízí osm osmnáctijamkových hřišť a navrch několik devítijamkovek. Odpalovat můžete přes jezírka a tůně, hustý porost i mořské zátoky. Cestovní kanceláře obvykle golfové dovolené balí do úhledných balíčků, jejichž součástí je neomezený vstup na jedno hřiště po dobu celé dovolené. I pokud ale chcete obejít hřišť víc, můžete se těšit na příznivé ceny. Nejznámějším golfovým resortem je Belle Mare se dvěma osmnáctijamkovými hřišti - The Legends a The Links.


  • Na Mauriciu můžete odpalovat i přes mořské zátoky
    Na Mauriciu můžete odpalovat i přes mořské zátoky zdroj: golfpegasus.com
  • Maricius - golf přímo na pláži
    Maricius - golf přímo na pláži zdroj: reise-cafe.de

Pokud se vypravíte na Mauricius, je třeba počítat s poměrně vysokou vlhkostí vzduchu. Ta se pohybuje celoročně mezi 80 až 85 procenty a nejvyšší je v měsících s nejvyšší teplotou. Jak je vidět, může vám být na ostrově často dusno. Na pobřeží ale úlevu nabízí jak bríza, tak i časté jihovýchodní větry, kterým nejen místní říkají pasáty. A hlavně na jihovýchodě ostrova způsobují pasáty vysoké vlny, což ocení stovky surfařů, kteří na ostrov přijíždí z celého světa.

Synonymem ostrova jsou také časté deště. V létě prší aspoň každý druhý den, v zimě se naopak můžete těšit na to, že nejméně po dva dny ze tří lze deštník nebo pláštěnku zapomenout. Vytrvalé deště ale nečekejte, přeháňku nebo bouřku obvykle rychle vystřídá blankytně modrá obloha se zářícím sluncem.

Pokud váháte s výběrem pobřežní lokality, mějte na paměti, že na východním a jihovýchodním pobřeží se mnohem častěji setkáte s dešti než na pobřeží západním. To je naopak nejsušší.

Pobřeží Mauriciu tvoří nekonečné pláže lemované tmavě modrými vodami tropického oceánu. Vody ke koupání jen vybízejí. Během léta jejich teplota vyšplhá pravidelně k 28 stupňům, na sklonku zimy se ochladí na stále ještě příjemných 24 nebo 23 stupňů.