Sedmisetčlenné malajsijské příbuzenstvo se sjelo ze všech koutů světa

Kuala Lumpur - Téměř 700 potomků a příbuzných zakladatele jedné vesnice v severní Malajsii se sešlo na oslavě svátku Íd al-fitr, kterým končí muslimský postní měsíc ramadán. Šlo údajně o největší rodinné shromáždění v Malajsii. Rodina se podobným způsobem sešla už podevětatřicáté a její členové přijeli až z Velké Británie, USA, Saúdské Arábie nebo Mexika. Samotná vesnice, kterou společný předek založil, už neexistuje, a proto se shromáždění konalo o 20 kilometrů dál ve městě Alor Setar, metropoli malajsijského státu Kedah.

Zdroj: newsinfo.inquirer.net Autor: Ahlam Alauddin

Hlava rodiny Syeikh Alauddin Syeikh Abu Bakar řekl, že na shromáždění se sjelo 683 lidí z rodin odvozujících původ od Tok Nai Dina, zakladatele vesnice Kampung Paya Pahlawan. „Víme o něm jen to, že přišel z Thajska v roce 1792 a jeho hrob je v Paya Pahlawanu. Možná bojoval v roce 1821 ve válce se Siamem,“ dodal Abu Bakar.

/*json*/{"map":{"lat":6.2306642953994,"lng":100.36560058594,"zoom":9,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/