Kradl a prodával hračky, za peníze pak cestoval

Washington - Na nezvyklý artikl se specializoval zloděj, kterého zatkla policie na Floridě. 46letý muž společně se svou matkou kradl v hračkářstvích. Během víc než deseti let si z obchodů po celých Spojených státech odnesl zboží za víc než 10 milionů dolarů. Zboží postupně prodával a za utržené peníze cestoval po exotických zemích.

Michael Pollara byl v hračkářství každý den. Kradl všechno, co mu přišlo pod ruku. Stavebnice, počítačové hry, DVD, dokonce i vánoční ozdoby. Pomáhala mu často sedmdesátiletá matka. Metoda byla jednoduchá. „Obyčejně vyndali obsah krabice a nahradili ho zbožím větší hodnoty. Žádané bylo třeba lego,“ uvedl Rich Rossman, úřad šerifa okresu Broward.

Lup obratem prodal na internetu. Za utržené peníze cestoval po světě, jeho pas je plný razítek z exotických destinací. Než spadla klec, chystal se Pollara do Austrálie. A měl i další ambiciózní plán. Během jediného roku chtěl nakrást hračky ve všech 50 státech Unie. Od května, kdy jeho počínání monitorovala policie, jich stihl navštívit 27 a odnesl si zboží za víc než dva miliony dolarů. „Byl na to pyšný, byla to jeho práce. Tak jako já pracuji v šerifově úřadu, on chodí krást,“ dodal Rossman.

Zlodějna ho živila víc než deset let. Za tu dobu připomínal Pollarův dům na Floridě sklad internetového obchodu. Objednávky z téhle adresy už ale nikdo nevyřídí. Američana čeká soud a roky za mřížemi. Na zálibu v cestování může na dlouho zapomenout.