Mrakodrapy na Pankráci doplní věž z lego kostek

Praha – Pankrácký Manhattan by se měl rozšířit o věž z kostiček lego. Stavět se začne už dneska, zapojit se mohou dospělí i děti. Pokud stavba překoná hranici dvaatřiceti metrů, stane se nejvyšší věží svého druhu na světě. Věž by se měla stavět čtyři dny. Až stavba překoná hranici, kam dosáhne dospělý člověk, vypomůže technika. Na speciální jeřábní plošině budou pracovat odborníci z Dánska.

„Velké finále stavění bude v sobotu 8. září,“ uvedla Markéta Zahradníčková ze společnosti Lego, která očekává, že světový rekord bude pokořen. Na místě bude po celou dobu pro děti i rodiče připraven doprovodný program se stavěním z lega kostek.

Na stavbu se použije i vysokozdvižná plošina

„V okolí věže je připravena bezpečnostní zóna, do které budou moct vstoupit pouze dospělí, kteří budou tu věž upínat a budou dbát na bezpečnostní pravidla. Je tam připravena i plošina, která bude postupně zvedat jednotlivé komponenty, které budou připravovat děti, ale tu samotnou věž potom už budou stavět dospělí,“ promluvila Barbora Šumanská za organizátory. V Japonsku stavěli věž z lego kostek už v roce 2009, vyšplhala se téměř ke třiceti metrům. Praha se touto akcí zařadí po bok dalších padesáti světových metropolí, kde se už věž postavila.

Se známými stavebnicemi si děti mohly pohrát už v pondělí. Na smíchovském Dětském ostrově na ně čekaly nejrůznější stavebnice od Playmobilu a hrály si i na Farmářských slavnostech spolupořádaných společností Tři věže. Děti se na povedené akci k prvnímu školnímu dni mohly především leccos dozvědět o přírodě a zvířatech, projít si Farmářskou stezku, upéct placky, zastřílet z luku, zabubnovat, zatančit nebo vyrobit dárky pro své nejbližší.