Být květinový muž je nový trend Korejců

Soul - Jižní Korea má nový trend, tamní muže totiž začíná čím dál víc zajímat jejich vzhled a to, jak působí na své okolí. Boom tak zažívají jihokorejské salóny krásy. Doménu, která donedávna patřila výhradně ženám, nově sdílí i mladá generace mužů. A jak se takovýmto metrosexuálům v Koreji říká? Květinoví muži.

Podle jihokorejských mužů je klíčem k životnímu úspěchu fyzický vzhled. Pudr a líčidla navíc údajně opravdu pomáhají. Svou příležitost v tom logicky ucítili především obchodníci. Přibývá salónů krásy i druhů líčidel, vše speciálně pro muže. Co bylo dřív v konzervativní společnosti nemyslitelné, je teď prakticky běžné. Cílem je nejen dokonalý obličej.

Čoj Seon-wu, korejský muž

„Časy se změnily. Muži, co nosí make-up, nejsou mužní. Není to dobrý trend. Nelíbí se mi to. Jednoduše ztrácejí své mužství.“


Korejská reklama na pánskou kosmetiku
Korejská reklama na pánskou kosmetiku

Jen loni utratilo devatenáct milionů Jihokorejců za make-up půl miliardy dolarů, což je víc než pětina světových prodejů. Pro svět mužské krásy tak jde o trh číslo jedna. Například největší jihokorejská kosmetická společnost Amorepacifik měla jen letos obrat skoro devět set milionů amerických dolarů. Síť salónů, obchodů a výroba přípravků je pro ni zlatý důl. Pro muže, kteří těchto služeb využívají, tu vznikla už i speciální přezdívka květinoví muži.

Kim Ju-dak, asistent profesora, Univerzita Sukmyung

„V poslední době jsou muži pod silným tlakem. Dojem z jejich vystupování je důležitější než jejich skutečné schopnosti. Rozvíjí se plastická chirurgie i kosmetika.“


Podle odborníků jde ale o odklon od rozumného myšlení - Jihokorejci jednoduše získávají dojem, že svým vzhledem překonají všechny překážky. Trh reaguje po svém. Reklamy lákající muže na kosmetiku jsou v Soulu stejně běžné jako ty, které v Evropě na make-up lákají ženy.

Video Korea má nový trend: Květinové muže
video

Korea má nový trend: Květinové muže