Do půl těla jako Venuše: Femen si zaprotestovaly v Louvru

Paříž - Sedm aktivistek ukrajinského feministického hnutí Femen se dnes v Louvru svléklo do půl těla na podporu Tunisanky, kterou tamní policie údajně znásilnila a pak obvinila z veřejného pohoršení. Poloobnažené dívky počmárané anglickými a francouzskými nápisy NE je Ne se ukázaly před slavnou sochou Venuše Milóské, kterou vyzdobily transparentem Rape me I am immoral (Znásilněte mě, jsem nemravná). Turisté do příchodu ochranky scénku fotografovali a natáčeli na video. Hlídači pak transparent ze sochy sundali a demonstrantky místo opustily.

Zdroj: ČTK/AP Autor: Remy de la Mauviniere

Ukrajinské hnutí Femen je známé protesty svých členek s odhaleným poprsím. „Byly jsme tam, abychom… požádaly o spravedlnost pro násilníky,“ řekla Inna Ševčenková, jedna z vůdčích osobností této ukrajinské skandální skupiny. Z Ukrajiny uprchla před zatčením za to, že nedávno v Kyjevě podřezala dřevěný kříž na protest proti věznění ruských rockerek z Pussy Riot.

Tunisanku, která se v září údajně stala obětí znásilnění, v úterý vyslýchal vyšetřující soudce v Tunisku, aby rozhodl o případném obvinění mladé ženy z nemravnosti. Podle obžaloby, která se opírá o svědectví policistů, byla žena v nemravné poloze uvnitř vozu, kde ji a jejího snoubence policisté překvapili. Dva policisté pak prý odvedli 27letou ženu do policejního vozu, kde ji znásilnili.