Květinové město Medellín po roce opět zavonělo

Medellín - Kolumbijské město Medellín hostí tradiční květinový průvod. Letošní ročník přilákal už půl milionu místních i zahraničních návštěvníků a stovky aranžérů. Folklórní slavnost vznikla v roce 1957. Upozornit má na význam pěstitelů květin v regionu.

Zdroj: ČTK/EFE/ Autor: LUIS EDUARDO NORIEGA

Hudba, tanec, vůně a barvy - tradiční atributy pětidenního festivalu, kterým každým rokem ožije druhé největší město Kolumbie. Původně komerční veletrh se postupně změnil v uměleckou událost. „Je to chlouba celého kraje, nosím to s velkou ctí, s velkou hrdostí. Je to dědictví po mé matce,“ prohlásila účastnice přehlídky Marcela Maria Rodriguez.

Květinoví designéři se sem přijíždějí pochlubit se svou výzdobou, na ní pracují někdy i několik měsíců. Až stokilové umělecké výtvory si pak připevní na dřevěnou paletu na záda a vypraví se na čtyřhodinovou trasu městem. Některé aranže nesou pozitivní poselství - třeba slogany proti násilí.

/*json*/{"map":{"lat":6.235925,"lng":-75.575137,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":6.235925,"lng":-75.575137,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Video Medellín a jeho květinový pochod
video

Medellín a jeho květinový pochod

  • Kolumbie je druhým největším vývozcem květin hned po Holandsku. Sedmdesát procent se jich prodá do Spojených států.