Putin buduje svůj kult už i přes mrože

Moskva – Ruský prezident Vladimir Putin je známý tím, že si potrpí na „extrémní“ situace, ať už jde o sporty všeho druhu, nebo třeba vedení hejna jeřábů. Svou neohroženost a citlivost demonstroval nyní také na cestě na Dálný východ, kde se seznámil s tamním zvířectvem – krmil delfíny a nebál se ani poplácat mrože. Informoval o tom server gazeta.ru.

Zvířata prý Putinovi předvedla pár kousků ze svého „cirkusového“ umění, za což je ruský prezident odměnil „blízkým setkáním“. Nejprve podaroval párek delfínů několika rybami a pohladil jim čumáky. Poté zašel i za dvěma mroži, s nimiž si na rozloučenou potřásl ploutví.

Putin je tradičně terčem vtipů za to, že se nechává fotografovat při adrenalinových nebo fyzicky namáhavých činnostech. V minulosti si například vyzkoušel jízdu na koni, potápění nebo pilotování stíhačky.

Před rokem se také pokusil jako alfa samec vést hejno ohrožených jeřábů bílých do teplých krajin. Putina jako „vedoucího samce“ ale následovalo jen několik jeřábů. To nezůstalo bez povšimnutí a na internetu se okamžitě vyrojila řada vtipů a legračních obrázků.