A vítězem soutěže o nejošklivější zvíře je… sliznatá ryba!

Newcastle - Společnost Ugly Animal Preservation Society zajímající se o „esteticky postižené“ a přitom ohrožené živočišné druhy má svého maskota. Neoficiální titul nejošklivějšího zvířete na světě nese nelibě vzhlížející sliznatá ryba. O vítězi hlasovala veřejnost. Vyhlášení proběhlo na Britském vědeckém festivalu v Newcastlu. Informoval o tom server BBC News.

Sliznatá ryba za sebou nechala jiné nevzhledné tvory, jako třeba opici s obrovským nosem nebo želvu s prasečím rypákem. Prezident společnosti Ugly Animal Preservation Society Simon Watt doufá, že kampaň, jejímž maskotem se má sliznatá ryba stát, upozorní na hrozby, které těmto prapodivným tvorům hrozí.

V ohrožení nejsou jen roztomilé pandy, varuje biolog

„Náš tradiční přístup k ochraně přírody je sobecký,“ řekl Watt zpravodajskému serveru BBC News. „Máme chránit jen ta zvířata, která jsou roztomilá - jako pandy?,“ poznamenal Watt. Biolog zdůraznil, že proti pandám nic nemá, ale i ošklivá zvířata potřebují pomoc.

Watt pracoval na kampani s komiky. Každý z nich vytvořil v rámci kampaně příspěvek na YouTube, jenž se týkal jím vybraného stvoření. Společnost pak požádala veřejnost, aby hlasovala v soutěži o nejlepšího maskota.