„Můj guvernér toho tvého přepere“, bude možná platit i v Arizoně

Arizona – Stevena Seagala živí hlavně showbyznys. Tomuto bojovníku a ochránci životního prostředí ale ani několik desítek filmových rolí zřejmě nestačí. V 61 letech uvažuje, že se pustí do politiky. Kdyby v Arizoně jeho kvality zafungovaly, stal by se už třetím akčním hrdinou v guvernérském křesle. Arnold Schwarzenegger vedl osm let Kalifornii. S pozdějším guvernérem Minnesoty Jessem Venturou si na filmovém plátně změřili síly. Heslo Venturových voličů – můj guvernér toho tvého přepere – teď možná bude platit i v Arizoně.

Zdroj: ČTK/AP Autor: Alexander Zemlianichenko

Filmy jako „Těžko ho zabít“ nebo „Přepadení v Pacifiku“ mu na začátku 90. let přinesly slávu. Role nemilosrdného bojovníka za spravedlnost a lamače kostí pak přestaly diváky bavit. Steven Seagal má ale řadu jiných poloh – režisér, scenárista, producent, mistr bojových umění, bluesový zpěvák, zástupce šerifa, buddhista. A možná přibude i role politika. „S Joem Arpaioem jsme mluvili o mé kandidatuře na arizonského guvernéra. Myslím, že bych to trochu zvažoval,“ uvedl Seagal.

Joea Arpaia z Arizony Seagal dobře zná. Se samozvaným nejdrsnějším šerifem Spojených států sdílí pohled na zločin a zbraně. Před rokem spolu trénovali dobrovolníky pro zásah proti střelcům na školách. Do boje proti kriminálníkům se ostatně Seagal už pustil, když ve své reality show doprovází policisty do akce.

Jako guvernér by se Seagal nejspíš zaměřil rovněž na nelegální přistěhovalce, což je další téma, které arizonskému šerifovi přineslo cenné body. „Myslím, že to byl Reagan, kdo jednou řekl, že když nemáte bezpečné hranice, nemáte zemi,“ dodal.

Video Steven Seagal chce být arizonským guvernérem
video

Steven Seagal chce být arizonským guvernérem