Hořovice mají novou sportovní halu. Její vznik provázel spor o peníze

V Hořovicích na Berounsku ve středu otevřeli novou sportovní halu za 56 milionů korun. Součástí areálu jsou dvě volejbalová hřiště a kurt. Výstavba začala v loňském roce a předcházela jí demolice původní haly a hřišť. Nový objekt má zvýšenou tribunu se sedadly a svými parametry vyhovuje současným požadavkům na využití sportovních zařízení, řekl  starosta Jiří Peřina (ČSSD).

Pohled do haly, kde už hrají florbalisté
Zdroj: ČTK Autor: Vondrouš Roman

Středeční slavnostní otevření bylo spíše symbolické, hala je v plném provozu od 1. března. „Už se tam cvičí, využívají ji zejména školy a kluby,“ uvedl Peřina. Město na akci získalo 15 milionů korun od ministerstva školství a 20 milionů od kraje. Zbytek zaplatí ze svého rozpočtu.

Výstavba hořovické haly se stala počátkem loňského roku, ještě v době krajské vlády ČSSD a KSČM, předmětem bouřlivých debat ve středočeském zastupitelstvu. Tehdejší představitelé opozice prohlašovali, že Peřina, který byl náměstkem hejtmana pro finance, má proti ostatním starostům při shánění peněz výhodu.

Podivovali se tomu, proč získaly podporu od kraje Hořovice, a ne třeba jiná města, jež chtějí také stavět sportovní haly. Bývalé vedení kraje kritiku odmítlo, podle něj mohli jako Hořovičtí postupovat všichni.

Sportovní haly budují i ostatní města, nová vzniká například v Kutné Hoře. Středočeský kraj plánuje výstavbu sportovních hal pro gymnázia v Benešově a Říčanech u Prahy.