Z psychiatrie v Dobřanech utekl nebezpečný pacient, policie ho lapila na jihu Čech

Z Psychiatrické nemocnice v Dobřanech na Plzeňsku utekl v pátek odpoledne třiačtyřicetiletý pacient, který byl v minulosti odsouzen za násilné a mravnostní trestné činy. Policii, která občany varovala před mužovou nebezpečností, se pacienta podařilo během noci zadržet na jihu Čech.

„Nedoporučujeme občanům, aby se pokoušeli hledaného muže zadržet,“ uvedla mluvčí krajské policie Dana Ladmanová v okamžiku vyhlášení pátrání a dodala, že lidé by měli na policejní lince 158 okamžitě oznámit, pokud uprchlého pacienta uvidí.

Uprchlý muž střední postavy o výšce 170 až 175 centimetrů má hnědé rovné vlasy a modré oči. Bydliště má v okrese Strakonice. Ozbrojen při útěku nebyl a nemá ani nakažlivou nemoc, ale podle stráčců zákona mohl být nebezpečný. Policii se ho nakonec během noci podařilo vypátrat v Jihočeském kraji a následně zadržet.

Pražská policie pátrá po nemocném seniorovi

Po nezvěstném muži pátrá také pražská policie. V tomto případě nejde o nebezpečného člověka, ale o pětašedesátiletého vážně nemocného seniora Vladimíra Handlíka. Policie zveřejnila i jeho fotografii.

Podle policie je pravděpodobné, že by si mohl sáhnout na život. Naposledy ho viděla jeho sestra ve středu večer v místě jeho pražského bydliště. Muž po sobě zanechal dopis na rozloučenou. Do pátrání byl nasazen i policejní vrtulník.

Hledaný je 180 centimetrů vysoký, má šedé vlasy a modré oči. Chodí pomalu, kolíbavě. Na sobě má pravděpodobně šedé tričko se zelenými pruhy, tepláky a pantofle. S sebou si vzal peníze a silné léky proti bolesti.