V Jablonci se prodaly téměř dvě tuny kuřecího masa se salmonelou

V Jablonci nad Nisou prodala firma Karapetjan zhruba 1,9 tuny kuřecího masa z Polska obsahujícího bakterie způsobující salmonelózu. Datum spotřeby masa bylo do posledního ledna, lidé jej však mohou mít zamražené doma.

Video Studio ČT24
video

V kuřecím mase objevili salmonelu. Při dobré tepelné úpravě se nic stát nemusí, říká hygienik

Celkem do Česka přišlo z Polska 3,6 tuny závadného masa. Část veterináři stáhli, část šla do odpadu při úpravě, uvedla Státní veterinární správa (SVS).

Jednatelka řeznictví Kateřina Karapetjanová nechtěla dnes událost příliš komentovat. „Víme o tom už delší dobu, proto se to řešilo s veterinární správou. Zboží je staženo, zbytek bude zlikvidován,“ uvedla.

Video Události v regionech (Praha)
video

UvR: Masna Karapetjan prodala dvě tuny nebaleného masa se salmonelou

Větší část masa prodala firma jako nebalené ve své podnikové prodejně v centru Jablonce. Zákazníci mohou maso vrátit. Kuřecí prsní řízky a stehna se prodávala mezi 25. a 27. lednem.

Přes 1,26 tuny masa veterináři našli v mrazírně prodejny, bude zlikvidováno v asanačním podniku.

Veterináři dostali informace o nebezpečné zásilce systémem rychlého varování RASFF, kam je vložilo Nizozemsko. Tam šla také zásilka od stejného polského dodavatele.

Nejezte maso polosyrové, varují veterináři 

Do organismu bakterie pronikají výhradně ústy a vylučují se stolicí, případně močí. K přenosu nákazy dochází potravinami nebo prostřednictvím nemytých rukou. Salmonely lze zničit dostatečným tepelným zpracováním potraviny.

„Zejména u kuřecího masa je proto nutné brát na tuto skutečnost při přípravě zvláštní zřetel a nikdy jej nekonzumovat v syrovém či polosyrovém stavu. Nutné je rovněž dodržovat veškerá hygienická pravidla,“ dodal mluvčí SVS Petr Pejchal.  

Pro silného a zdravého jedince nebývá onemocnění obvykle nebezpečné. Ohroženi mohou být starší či nemocní lidé a malé děti, hůře se totiž vyrovnávají s velkými ztrátami tekutin.

Naposledy se ve větším množství objevila bakterie v polském kuřecím mase předloni během prázdnin v Bruntále. I tehdy byla zásilka 210 kilogramů už prodaná. O několik měsíců dříve šlo o dvě třítunové zásilky.