Krádeži kola mohou nyní Brňané předejít jeho evidencí

Brno - S příchodem jara se zvyšuje počet cyklistů v brněnských ulicích. Mnoho z nich si také uvědomuje riziko krádeže svých kol. Kola mizí ze sklepů, společných kočárkáren, z chodeb domů nebo i ze stojanu před prodejnou, kam je majitel uzamkne a odejde nakupovat. Proto Brňané využívají možnost evidence jízdních kol u městské policie. A se zvyšujícími se teplotami, přibývá o evidenci zájem. 

„Stačí přijít na některou z našich služeben, vždy ve středu mezi devátou a sedmnáctou hodinou, vzít si sebou samozřejmě kolo a doklad totožnosti. Na služebně vyplníme přihlášku do evidence jízdních kol a pak k jízdnímu kolu vystavíme evidenční průkaz,“ řekla České televizi mluvčí městské policie Denisa Kapitančiková. Majitel kola obdřží samolepku, kterou si na kolo přilepí.

Data uloží policie do své databáze. V případě, že majitel o kolo přijde, policisté mohou díky databázi dané kolo snadněji vypátrat. „Hledáme je na různých místech, od zastaváren po místa, kde se běžne zloději pohybují. Snažíme se pátrat i v okolí bydliště okradeného,“ upřesnila Denisa Kapitančiková.

Zájem o evidenci kol je veliký. Brňané si jich doposud zaevidovali přes 14 tisíc. Od počátku jara přivezly na služebnu svá kola desítky obyvatel Brna. A ví proč. Jen za loňský rok o své jízdní kolo přišlo kolem 240 Brňanů a zhruba patnáct procent z nich se jim vrátilo.

Video Denisa Kapitančiková k evidenci kol
video

Denisa Kapitančiková k evidenci kol