Mladíci si podvodně vytočili milion

Hatě (Znojemsko) - Jihomoravští policisté stíhají trojici pětadvacetiletých mladíků, kteří si při podvodech v kasinu v Hatích na Znojemsku vydělali za čtvrt roku téměř milion korun. Dva z pachatelů pracovali v kasinu jako krupiéři a u rulety úmyslně přehlíželi pozdní sázky svého komplice. Mladíky usvědčily záběry průmyslových kamer, policie díky nim odhalila na tři desítky případů. Mladíci jsou stíhání pro podvod a hrozí jim až osmileté vězení

Princip jejich triku byl jednoduchý - hráč u stolu bedlivě pozorovat kuličku vhozenou do rulety a v momentě, kdy se v ještě točícím talíři usadila na vítězné číslo, vsadil bleskurychle předem připravenou hromádku žetonů na vítězný sloupec čísel. Krupiér u stolu, který byl jeho komplicem, tento podvod úmyslně přehlížel. Při obvyklé sázce 500 euro tak při jedné hře vyhráli 1000 euro.

„Podvodné sázky prováděli především o víkendech nebo při speciálních akcích kasina, kdy byl podnik plný lidí, především svátečních hráčů z Rakouska. V těchto dnech byly tržby samozřejmě vyšší a podvodná výhra se tak snadněji ukryla,“ řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Video Reportáž Anety Hronové
video

Reportáž Anety Hronové

O výhru se pachatelé dělili rovným dílem, většinu z takto získaných peněz stihli utratit. Skupinka měla stanoven strop pro výhru na jeden den. Kasina totiž většinou od určité částky začnou hráče monitorovat a evidovat jejich výhry, čemuž se chtěli muži vyhnout.

Policistům se podařilo ze záznamů kamer prokázat zhruba třicet případů v období od února do dubna minulého roku. Podle kriminalistů je možné, že mladíci páchali trestnou činnost již dříve.