Břeclavští se vydají na pochod proti hobbymarketu

Břeclav - Obyvatelé Břeclavi dnes vyjádří svůj nesouhlas s plánovaným hobby marketem nedaleko břeclavského zámku. Protestní pochod pořádá od tří hodin iniciativa „Houby market“. Součástí veřejného shromáždění je také podpisová petiční akce spojená s kulturním programem.

Záměr na výstavbu hobby marketu prosadilo v minulém roce současné vedení města, čímž završilo asi dvouletý spor s opozicí. Ta byla od začátku proti. Opoziční zastupitelé se báli hlavně zhoršení už tak hustého provozu v centru města.

Proti záměru se postavila i část občanů a místních odborníků na architekturu. Vedle možného zatížení dopravy upozorňovali odpůrci na fakt, že v centru Břeclavi se už nachází tři supermarkety. Opozici ale nakonec nepomohla ani veřejná výzva, pod kterou se podepsaly přes dva tisíce lidí.

Video Reportáž Anety Hronové
video

Reportáž Anety Hronové

Reportáž Anety Hronové

V Břeclavi protestují proti hobbymarketu

Nyní dostávají obyvatelé Břeclavi možnost se k plánovanému hobby marketu vyjádřit v rámci procesu EIA, tedy posuzování vlivů záměru na životní prostředí, kulturní památky, apod. Ten provádí Jihomoravský krajský úřad. Lidé mají možnost připomínkovat záměr do 6. května.