Výstavbu Bauhausu v Ivanovicích investor nepřerušil, obyvatelé se bouří

Brno - Výstavba obřího Bauhausu v Brně Ivanovicích jede na plné obrátky dál. A to i přesto, že pražský soud zakázal investorovi pokračovat ve stavbě, dokud se nevyřeší žaloba místních obyvatel. Odpůrci Bauhausu bijí na poplach a chtějí si na úřadech vynutit zastavení stavby stůj co stůj. Investor ale tvrdí, že žádné zákony neporušuje a stroje zastavit nehodlá.

Mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 4 Michael Květ potvrdil, že od pondělí je předběžné opatření na výstavbu hobbymarketu v Brně Ivanovicích platné. Investor si totiž podle soudních záznamů rozhodnutí vyzvedl už minulý týden.

Dnes už tedy měly práce na pozemku ustat. Jenže opak je pravdou. „Když jsem to sledovala, tak mám pocit, že stavební práce ještě zintenzivnili, snad tam navezli vozový park z celé republiky, kolik tam přibylo stavební techniky,“ zlobí se Martina Komendová ze sdružení Klidné Ivanovice.

Video Martina Komendová ze sdružení Klidné Ivanovice líčí kroky odpůrců
video

Martina Komendová ze sdružení Klidné Ivanovice líčí kroky odpůrců

Právní zástupce šesti rodin, které podaly proti investorovi žalobu dnes vyrazil do Prahy pro potvrzení o platnosti předběžného opatření. S razítkem od soudu chtějí odpůrci Bauhausu hned v pondělí vyrazit na ivanovický stavební odbor, kde budou žádat úředníky, aby proti pokračující stavbě zakročili. Pokud neuspějí tam, hodlají se obrátit na městskou policii.

„Věříme, že městská policie má takové prostředky, že tu stavbu zastaví. Je to ostuda pro celé město Brno, že strpí ignorování zákonů a zahraniční investor se vysmívá zákonům, které tady platí,“ líčí další kroky odpůrců Martina Komendová.

Jenže zahraniční investor má jasnou odpověď, kterou už sdělil i úřadům - stavební stroje nezastaví, protože prý žádné zákony neporušuje. Samotnou budovu Bauhausu prý nestaví, ale připravuje jen účelové komunikace a kanalizaci, na které má zvláštní stavební povolení. Stavba tak nerušeně pokračuje dál a proti předběžnému opatření si Bauhaus podal odvolání.

Investor stavbu Bauhausu v Ivanovicích nepřerušil
Investor stavbu Bauhausu v Ivanovicích nepřerušil