Na Zlínsku se opařily tři děti, další zranil výbuch kotle

Zlín - Při vaření polévky se dnes dopoledne opařily tři děti v Lechoticích na Kroměřížsku, dvě byly ve vážném stavu převezeny na popáleninové centrum do Brna. Záchranáři v Jarcové na Vsetínsku pak řeší další vážný úraz tříletého dítěte, které vážně zranil výbuch plynového kotle.

Podle mluvčího krajské záchranky Petra Olšana v Lechoticích několik rodin připravovalo společně oběd. Děti si hrály kolem sporáku a převrhly na sebe hrnec s vroucí polévkou: „Roční holčička a pětiletý chlapec utrpěli opařeniny druhého stupně na 30 procentech těla. U takových dětí se jedná o velmi vážný stav, obě byly převezeny na popáleninové centrum brněnské fakultní nemocnice.“ Vážnost zdravotního stavu dvou popálených dětí potvrdila i mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová. Zároveň dodala, že je jejich stav aktuálně stabilizovaný.

Třetí ze zraněných dětí, čtyřletá dívka, se opařila na pěti procentech těla. Pečují o ni lékaři úrazového oddělení Baťovy nemocnice ve Zlíně. „Víc o tom nevím. Já jsem odtud teď přijel. Malá leží, je na kapačce a spí,“ uvedl ke stavu dívky její otec. Policie se případem nezabývá. Považuje jej za nešťastnou shodu okolností.

Video Tři děti se opařily při vaření oběda
video

Tři děti se opařily při vaření oběda

Na oddělení ARO nemocnice ve Valašském Meziříčí bylo s vážnými popáleninami převezeno tříleté dítě z Jarcové. „Holčička utrpěla popáleniny druhého stupně v obličeji. Po ošetření byla letecky transportována na popáleninové centrum do Ostravy-Poruby,“ přiblížil stav dítěte Olšan.

Příprava obědu
Příprava obědu