Police znovu otevřela případ dvojnásobné vraždy na Cejlu

Brno – Brněnští kriminalisté musí začít znovu pátrat po pachateli dvojnásobné vraždy z loňského října. V herně na ulici Cejl někdo brutálně ubodal mladý vietnamský pár. Policie sice krátce po vraždě zatkla podezřelého Erdenabata Duu, ten strávil sedm měsíců ve vazbě, Krajský soud v Brně ho ale osvobodil. Teď už je rozsudek pravomocný a státní zástupkyně dala pokyn k dalšímu vyšetřování.

Krajský soud v Brně muže obžalovaného z vraždy vietnamského manželského páru osvobodil v červnu letošního roku. Třiačtyřicetiletý občan Mongolska Erdenebat Duu u brněnského krajského soudu důrazně odmítl obžalobu z vraždy. Přímé důkazy soudu chyběly.

Proti zprošťujícímu rozsudku státní zástupkyně původně podala odvolání, to ale později stáhla. Případ, který už směřoval k Vrchnímu soudu, je tak uzavřený a Erdenebat Duu definitivně nevinný. Police teď bude muset více než rok starou dvojnásobnou vraždu znovu začít vyšetřovat. „Státní zastupitelství vydalo pokyn ve směru k policejním orgánům. Ty budou tak nadále prověřovat veškeré okolnosti, které, doufejme, povedou k ustanovení pachatele této velmi závažné trestné činnosti,“ vysvětlil mluvčí Krajského státního zastupitelství Hynek Olma.

Video Reportáž Ondřeje Schneidera
video

Reportáž Ondřeje Schneidera

Poškozený muž teď může žádat za pobyt ve vazbě odškodnění. „Pan Duu nám udělil plnou moc k zastupování, my teď  přesně spočítáme dobu, kterou byl ve vazbě, a budeme žádat o odškodnění. Je možné, že požádáme také o náhradu ušlého zisku a nemajetkové újmy,“ řekla advokátka Erdenebata Duu Eva Nováková.