Auta v Pisáreckém tunelu plavala ve vodě z prasklého potrubí

Brno - Pisárecký tunel je neprůjezdný. Po půl druhé odpoledne začal nedaleko od vodárny tryskat gigantický gejzír vody, který místo během několika minut zaplavil. Voda sahala až po osmou bránu brněnského výstaviště a uvěznila v autě jednoho řidiče, kterého museli vyprostit hasiči. Příčinou havárie je nejspíš prasklý hlavní vodovodní uzávěr. Následky havárie teď odklízejí pracovníci Brněnských vodáren a kanalizací.

Městští strážníci v Brně přijali krátce po půl druhé odpoledne oznámení, že pod Pisáreckým tunelem poblíž vodárny praskla voda a tryská tam asi pětimetrový gejzír. Do Bauerovy ulice proto vyjely hlídky městské policie oznámení prověřit.

Do potíží se při havárii dostal pracovník brněnského dopravního podniku, který tunelem zrovna projížděl autem a spěchal na odpolední směnu. „Snažil jsem se ještě projet v závěsu za autobusem, ale už se mi to nepodařilo. Zůstal jsem sedět, bál jsem se otevřít i dveře,“ uvedl řidič Marcel Novosády, který ve vodě sahající mu do půlky pasu vyděšeně čekal na příjezd hasičů.

Video Řidič Marcel Novosády uvízl při havárii ve svém autě
video

Řidič Marcel Novosády uvízl při havárii ve svém autě

Obrovská louže se v Pisáreckém tunelu začala tvořit kolem půl druhé odpoledne. Voda klesla až před třetí hodinou. Tunel je stále uzavřený, následky havárie momentálně odklízejí pracovníci Brněnských vodáren a kanalizací. „V místě stojí dlouhé kolony, které sahají až k Dobrovského tunelu. Pro řidiče je to opravdu velmi nepříjemná situace,“ informovala mluvčí brněnských městských policistů Denisa Kapitančiková. Srážníci dopravu odklánějí směrem na Hlinky.