Muže při opravách domu zavalila stropní konstrukce

Brno - Dělníkovi, na kterého se při opravách v prvním patře penzionu v Hněvkovského ulici v Brně zřítila stropní konstrukce, přijeli na pomoc hasiči a záchranáři. Hasiči nadzvedli celou konstrukci pomocí hydraulické techniky, zavaleného vyprostili ven oknem a na lůžku snesli po žebři dolů. Muž byl schopen komunikovat se záchranáři a hýbat se. V místnosti v době nehody pracovali dva muži, kolegovi zraněného se naštěstí podařilo vyváznout.

„Provedli jsme zabezpečení stropu pomocí hydraulických tyčí a pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí jsme přizvedli zřícený strop. Další jednotka odhrabávala cihly a postupně jsme se dostali k pánovi, který byl při vědomí,“ popsal záchrannou akci velitel zásahu hasičů Aleš Novák. Dodal, že příčinou zřícení stropu byla nejspíše nedbalá rekonstrukce.

Zraněný dělník je podle mluvčí záchranářů Barbory Zuchové v péči lékařů, utrpěl středně těžká zranění, především pohmožděniny dolních končetin a pánve. „U muže se vyskytl takzvaný crash syndrom, což znamená, že jeho stav se může kdykoliv zhoršit. Mohou se u něj projevit například problémy s cévami,“ řekla Zuchová.

Video Velitel zásahu hasičů Aleš Novák popisuje vyprošťování muže
video

Velitel zásahu hasičů Aleš Novák popisuje vyprošťování muže

Zavalený muž v Silůvkách na místě zemřel

Štěstí dnes bohužel neměl dělník v Silůvkách v okrese Brno-venkov, kterého dnes odpoledne ve výkopu zavalily kameny. „Nehoda se stala kolem třetí hodiny odpoledne. Záchranáři se muže snažili oživit, bohužel marně. Když jsme přijeli na místo, byl už mrtvý,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová. Policisté teď budou vyšetřovat, zda k neštěstí nemohlo dojít cizím zaviněním.