Obyvatelé Brna-Tuřan mají strach z gangu zlodějů

Brno - Obyvatelé brněnských Tuřan už několik měsíců nemají klidný spánek. Řádí tam totiž parta zlodějů, která se o nocích pokouší vloupat do rodinných domů. Zatímco jejich majitelé spí, vykradači s kovovou planžetou páčí dveře a v pokojích potmě hledají cokoliv, co by se dalo zpeněžit. Zloději netknutá už v městské části nezůstala jediná ulice.

„Od začátku roku jsme zaznamenali více než deset podobných případů vloupání plus dva nevydařené,“ potvrdil policejní mluvčí Petr Nečesánek. Policie však předpokládá, že o mnohých dalších pokusech o vloupání lidé policii neinformovali.

„Ne, nehlásili jsme to. Spíš jsme začali uvažovat, že si pořídíme nějaký alarm,“ uvedla obyvatelka Tuřan Markéta Horáčková. Po zlodějích zůstávají na dveřích rýhy a stopy od nářadí. Horáčkovi ráno nalezli ve dveřích dokonce díru. „Naštěstí jsme měli zamčeno a klíče ve dveřích, takže dál se nedostali,“ dodala. Podobnou zkušenost má i Ludmila Brázdová. V noci ji probudila rána, proto ihned vyběhla z ložnice do přízemí. „Nějaká holka nám tu vykopla dveře, ale jakmile mě uviděla, utíkala pryč. Do obličeje jsem jí bohužel neviděla,“ popsala nepříjemný zážitek.

Video Ludmila Brázdová o tom, jak se neznámá zlodějka vloupala do jejího domu
video

Ludmila Brázdová o tom, jak se neznámá zlodějka vloupala do jejího domu

Ludmila Brázdová o tom, jak se neznámá zlodějka vloupala do jejího domu

Obyvatelka Tuřan Pavlína Ambrozová o pokusu vloupání do jejího domu

Organizovaná skupina, nebo vícero zlodějů?

Zda jsou všechna zaznamenaná vloupání dílem jedné skupiny, nebo v těchto lokalitách řádí více na sobě nezávislých zlodějů, policie zatím vyšetřuje. Podle Nečesánka jsou ale způsoby vniknutí totožné, proto se mezi jednotlivými případy dá předpokládat souvislost.