Brněnská ZOO získala cenu za expozici roku

Brno - Brněnská zoo převzala prestižní ocenění Bílý slon v kategorii expozice roku. Cenu získala za „Dětskou ZOO“, která malé návštěvníky provází pohádkou Františka Hrubína Zvířátka a loupežníci. V hlavní části expozice hospodářského statku přijdou návštěvníci do přímého kontaktu s hospodářskými zvířaty. Okolní prostranství nabízí například hipodrom s poníky, lezeckou stěnu nebo dětské hřiště. Cenu Bílého slona uděluje od roku 1994 občanské sdružení Česká ZOO.

Hlavní motiv, který provází vítěznou expozici, je pohádka Františka Hrubína Zvířátka a loupežníci. Proto v celém areálu může pozorný návštěvník všechny protagonisty příběhu v podobě dřevěných plastik nalézt.

„V komplexu budov na sebe navazují hospodářská stavení, kde především děti přijdou do přímého kontaktu s vybranými druhy domácího zvířat. Děti mohou na dvorku pohladit kozu, králíka, morče, uvidí prase ve chlívě, koně a poníky ve stáji,“ uvedl ředitel brněnské ZOO Martin Hovorka.

Video NO COMMENT: Expozice Dětské ZOO
video

NO COMMENT: Expozice Dětské ZOO

Součástí areálu Dětské ZOO je hřiště, kde se děti mohou zábavnou formou vzdělávat, ale i vybít přebytečnou energii například na lanové dráze, která je  součástí želví expozice, nebo dětském hřišti, kde se také pohybují domácí zvířata.

Poslední část, kterou ocení nejen děti, ale i dospělí, je hipodrom - stezka z tartanu se speciálními nástupišti. Hipodrom obsahuje šest stájí, kde na návštěvníky čeká friský kůň, irský kob, shetlandský pony a český sportovní pony. Areál dotvářejí vzrostlé duby, které poskytují i potřebný stín v letním období.

Bílého slona uděluje občanská společnost Česká ZOO od roku 1994 v několika kategoriích.V roce 2008 za přirozený odchov dvojčat ledních medvědů získala ZOO Brno druhé místo v kategorii Savci. V květnu 2006 se dostalo brněnské ZOO uznání za komplexní přestavbu expozice vlků.

Expozice Dětské zoo
Expozice Dětské zoo
Více fotek
  • Expozice Dětské zoo autor: ČT Brno, zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2575/257435.jpg
  • Expozice Dětské zoo autor: ČT Brno, zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2575/257436.jpg
  • Expozice Dětské zoo autor: ČT Bro, zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2575/257439.jpg
  • Expozice Dětské zoo autor: ČT Brno, zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2575/257433.jpg