Exploze granátu zabila na ubytovně tři muže

Otrokovice - V pokoji v šestém patře ubytovny se kolem jedné hodiny po půlnoci ozval ohlušující výbuch, který vážně poranil tři muže. Přestože se jim dvě ženy z vedlejších pokojů snažily poskytnout první pomoc, jejich snaha byla marná. Dva muži zemřeli okamžitě, třetí ve čtyři hodiny ráno podlehl devastujícím zraněním v Baťově krajské nemocnici. Policisté zjistili, že se jednalo o Čechy ve věku 40- 45 let. Za pomoci pyrotechnika a hasičů zjišťovali příčiny exploze. Tu podle nich způsobil ruční granát. Jak se na ubytovnu dostal zůstává předmětem vyšetřování. Jednomu z mužů lékaři zjistili 2,8 promile alkoholu v krvi.

„Vyšetřovatelé na místě skončili, podařilo se jim zjistit, že v jednom pokoji vybuchl obranný granát F1,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Na místě zemřel pětačtyřicetiletý muž, který zřejmě držel při výbuchu granát v ruce, i jeho o pět let mladší společník, který stál v chodbičce bytu za ním. Třetí z mužů, kterému bylo dvaačtyřicet let a který byl od zmíněné dvojice asi dva metry daleko u vstupních dveří do bytu, zemřel v nemocnici.

Policisté na místo tragédie také povolali psycholožku krajského ředitelství, aby poskytla posttraumatickou intervenční péči mladým ženám, které u události byly jako první a usilovaly o záchranu poraněných mužů. „Jejich nasazení bylo nadstandardní. V této ojedinělé a kritické situaci se zachovaly naprosto ukázkově,“ říká policejní mluvčí Jana Bartíková.

Video Reportáž Filipa Zdražila
video

Reportáž Filipa Zdražila

Reportáž Filipa Zdražila

UD 03.06.20111

Policejní psycholožka Kamila Valová

Asi dvacítka dalších lidí ubytovaných ve zmíněné budově využila nabídky provozovatelů a nechala se přestěhovat na jiné místo. Vedení ubytovny se k celé události odmítlo vyjádřit.