Mánesův most prochází diagnostikou, pro tramvaje i auta je až do neděle uzavřený

Pro řidiče i vozy MHD se až do neděle 28. listopadu uzavřel pražský Mánesův most. Důvodem jsou testy a diagnostika stavu mostu. Z jednoho břehu na druhý se po mostě dostanou pouze chodci, pro které zůstal otevřen jižní chodník. Řidiči i tramvaje musí jezdit po objízdných trasách.

Mánesův most
Zdroj: ČTK Autor: Václav Záhorský

Na Mánesově mostě je přerušena tramvajová a automobilová doprava. Tramvajové linky číslo 2 a 18 jezdí v úseku Staroměstská–Malostranská přes zastávku Právnická fakulta. Historická linka číslo 42 jede ve směru mezi zastávkami Královský letohrádek a Čechův most přes Malostranskou na nábřeží Edvarda Beneše.

Objízdné trasy pro automobily vedou po nábřeží Edvarda Beneše k Čechovu mostu, dále na Dvořákovo nábřeží a ulicí 17. listopadu. V opačném směru Křížovnickou ulicí do ulice 17. listopadu a dále Pařížskou k Čechovu mostu.

Diagnostiku Mánesova mostu provádí pro Technickou správu komunikací společnost Pontex. Problémy se stavem mostů má Praha dlouhodobě. Na začátku prosince 2017 spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, město později zprovoznilo na původním místě lávku novou. TSK loni zahájila opravu Barrandovského mostu a delší dobu se chystá oprava Libeňského mostu. Ve špatném stavu je také Palackého most.