Mezi vyhledávanými turistickými cíli v Praze budou celé prázdniny jezdit turistické tramvaje

V Praze bude denně jezdit okružní turistická tramvaj číslo 42. Její trasa povede ze smyčky na Dlabačově přes Pražský hrad, Čechův most, náměstí Republiky, Václavské náměstí, Újezd a zpět přes Malostranskou směrem na Pohořelec. Doplní ji ještě linka číslo 43, která bude spojovat muzeum MHD ve Střešovicích s Planetáriem a dalšími památkami a pojede ve středy odpoledne, ve státní svátky a o víkendech. Obě linky budou v provozu do konce letních prázdnin a jsou součástí kampaně na podporu turistického ruchu.

Pro obě linky turistických tramvají je připraven audioprůvodce. Jízdenka vyjde na dvě stě korun a bude platit čtyřiadvacet hodin pro obě linky. Podle informací na webu dopravního podniku si zájemci mohou jízdenku koupit pouze u průvodčího v tramvaji a nelze ji použít na běžných pravidelných spojích pražské hromadné dopravy. Jezdit budou tři vozy z dob Rakouska-Uherska, čtyři z 1. republiky a také tramvaje T1, T2 a T3.

Kampaň V Praze jako doma, která má do metropole nalákat turisty, spustil pražský magistrát spolu se svou firmou Prague City Tourism (PCT). Stejnou kampaň město spustilo i loni a bude v rámci ní dávat turistům speciální vouchery, na které získají slevy či volný vstup do muzeí, galerií nebo kulturních památek. Poukazy dostanou za to, když se ubytují v některém z pražských hotelů. Vouchery mohou lidé využít do 31. srpna. Provoz turistické tramvaje je v programu podpory cestovního ruchu v Praze letošní novinkou.

Loni přilákal program V Praze jako doma přes sedmdesát tisíc návštěvníků, kteří v hlavním městě strávili průměrně tři noci. Meziročně vzrostl počet tuzemských návštěvníků. Turisté utratili v Praze přes dvě stě dvacet milionů korun. Do programu se zapojilo na čtyři stovky hotelů či penzionů a přes šedesát památek a kulturních zařízení. Magistrát loni vložil do kampaně přes sto dvacet milionů korun. Z nich městu PCT vrátila padesát milionů, které budou využity letos.