Kvůli výparům z nátěru bylo uzavřeno jedno patro v obchodním centru Chodov

Kvůli výparům z nátěru podlahy v obchodním centru na pražském Chodově byl v neděli odpoledne z preventivních důvodů uzavřen hypermarket Albert a dalších několik obchodů v témže patře. 

Video Kvůli výparům bylo uzavřeno patro v obchodním centru Chodov
video

Kvůli výparům bylo uzavřeno patro v obchodním centru Chodov

Po výzvě k opuštění prostor muselo z prodejny a přilehlých obchodů v prvním podzemním podlaží podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky odejít kolem pěti stovek lidí.

Podle něj hasiči v místě naměřili zvýšené koncentrace organických rozpouštědel. Oznámení o výskytu neznámého zápachu v obchodním centru Chodov přijali hasiči kolem 14:00.

„Na místě bylo zjištěno, že při natírání podlahové krytiny v podzemním podlaží došlo k úniku nebezpečné koncentrace organických rozpouštědel i do veřejných prostor pasáže v patře P-1 obchodního centra. V prodejně Albert a dalších vedlejších obchodech proběhla samovolná evakuace asi 500 osob,“ sdělil Kavka.

Po dohodě s provozovatelem byly podle policejního mluvčího Tomáše Hulana z preventivních důvodů prodejny uzavřeny a nakupující byli vyzváni, ať je opustí. Prostor se podařilo odvětrat, látky tak nepronikly do vyšších pater centra. Na místo byl podle Kavky povolán i hygienik, aby prověřil potraviny v Albertu. Krátce před 17:30 si prostor opět převzali zaměstnanci.

Na místě byli i pražští záchranáři. Jejich mluvčí Jana Poštová nejdříve na twitteru uvedla, že vyšetřili dvě osoby, ale převoz do nemocnice nebyl potřeba, později doplnila, že s nevolností byl do Thomayerovy nemocnice odvezen dvaadvacetiletý muž.