Po nehodě lokomotivy v Českých Budějovicích jsou dva lidé těžce zraněni. Den železnice ohrožen není

V Českých Budějovicích se v pátek večer srazila posunovaná lokomotiva s odstavenými osobními vozy bez cestujících. Zranili se tři lidé, škoda je za tři miliony korun. Dva lidé jsou zraněni těžce, jeden lehce. Provoz byl dočasně zastavený. Hodinu a deset minut nejezdily normální ani speciální vlaky, které České dráhy vypravily při příležitosti Národního dne železnice.

Nehoda na nádraží v Českých Budějovicích
Zdroj: ČT24 Autor: Milan Dolejší

Lokomotiva se s odstavenými osobními vozy srazila na nádraží v pátek po půl desáté večer, po srážce osobní vozy vykolejily. Při nehodě se zranili strojvedoucí i posunovač, předběžnou škodu inspekce odhadla na tři miliony korun.

„Jsou tam dvě vážná zranění, jedno lehčí,“ informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Inspekce teď vyšetřuje příčiny a okolnosti srážky.

Video Nehoda v Českých Budějovicích
video

iReportér: Nehoda na nádraží v Českých Budějovicích

Hasiči následky nehody odstraňovali ještě během soboty. Na nádraží museli vypnout elektrický proud. Provoz normálních vlaků i souprav vypravených při příležitosti Národního dne železnice byl proto na hodinu a deset minut přerušen. Vlaky začaly znovu jezdit v 10:19.