Sanitku s pacienty ve Znojmě řídil opilý řidič. Nadýchal 1,32 promile alkoholu

Řidič sanitky ve Znojmě nadýchal přes promile alkoholu, převážel dva pacienty. Je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky při výkonu zaměstnání, hrozí mu až tři roky vězení.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Karel Kaloň

Policisté sanitku zastavili poslední listopadovou sobotu při běžné silniční kontrole v části Znojma Přímětice. „Muž předložil všechny potřebné doklady a podrobil se dechové zkoušce na zjištění požití alkoholu před jízdou. Výsledek ukázal hodnotu 1,32 promile,“ informovala na policejním webu mluvčí Lenka Drahokoupilová.

„Ihned jsme mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali pokračovat v další jízdě,“ uvedla policejní mluvčí. Dva pacienty, které vezl do znojemské nemocnice, musel dopravit jiný řidič.

Podle mluvčí záchranné služby Jihomoravského kraje Hedviky Kropáčkové nešlo o zaměstnance záchranné služby. „Nejednalo se o sanitu jihomoravské záchranné služby, ale pravděpodobně o některou z převozových služeb,“ uvedla Hedvika Kropáčková.

Vzhledem k tomu, že je řidič sanitky podezřelý z toho, že se protiprávního jednání dopustil při výkonu zaměstnání, při kterém je vliv návykové látky zvlášť nebezpečný, hrozí mu podle trestního zákoníku odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest a zákaz činnosti.