Stavba v zóně Triangle se zastavila. Investoři nemají kam ubytovat zaměstnance

Ústecký kraj má problémy. Stavba mobilního městečka v průmyslové zóně Triangle u Žatce se zastavila. Firma, která vybírala subdodavatele, skončila v insolvenci. Lidé pracující v zóně přitom již letos měli mít připravené zázemí. V provozu měla být ubytovna, jídelna i administrativní prostory.

Video Události
video

Události: Firma Dis Brno je v insolvenci, práce v Trianglu stojí

Stavební práce v zóně Triangle už několik týdnů stojí. Ještě v červenci se pracovalo, v srpnu se však firma DIS Brno, která objednávala subdodavatele, dostala do insolvence. Na stavbě tak zůstala jen ostraha.

Práce je přitom v pokročilé fázi. Před rokem bylo na dvanáctihektarový pozemek nastěhováno 240 kontejnerů. Jídelna je již smontovaná, ubytovny připravené i s nábytkem. Příjezdové silnice nebo parkoviště pro kamiony ale chybí. „Dostavba bude delšího charakteru,“ uvedla mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

Nexen nemá kam ubytovat dělníky

V budoucnu by v zóně měla vedle parkoviště pro kamiony vyrůst i čerpací stanice, mateřská škola, lékařská ordinace, prádelna nebo obchod. Triangle patří Ústeckému kraji a je strategickou zónou státu. Aktuálně v ní podniká devět firem, které zaměstnávají asi tři a půl tisíce lidí. Další lidé by do zóny měli přibýt.

Firma Nexen předpokládá, že do dvou let zaměstná zhruba patnáct set lidí. Teď v zóně staví výrobní haly. První stavební dělníky chtěla firma v Trianglu ubytovat ještě letos na podzim. Není ale jisté, jestli bude kam. „Jednáme s insolvenční správkyní a věříme, že se nám podaří dostat stavbu do užívání,“ vylíčila Dosedělová.

Jasno bude začátkem října. Pokud kraj stavbu převezme, začne hledat novou firmu, která městečko dostaví. Věří, že minimálně ubytovny zprovozní tak, jak bylo původně slíbeno některým investorům.

/*json*/{"map":{"lat":50.41446184623955,"lng":13.519409887217524,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.37494676196858,"lng":13.580646514892578,"type":"1","description":"Průmyslová zóna Triangle"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/