V Jihlavě hořela firma na zpracování dřeva, nikdo nebyl zraněn

Hasiči v Jihlavě celý den likvidovali požár společnosti na zpracování dřeva. Oheň, který zasáhl halu a dopravníky uvnitř objektu, hasili od ranních hodin do přibližně 20:00. Požár na místě likvidovalo čtrnáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Předběžnou výši škody a příčinu vzniku ohně zatím neznají. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Požár v Jihlavě
Zdroj: ČTK Autor: Luboš Pavlíček

Mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová uvedla, že na místě zasahovali přibližně od čtyř hodin ráno. Nejprve byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a v půl šesté došlo k vyhlášení třetího stupně požárního poplachu. 

„Na likvidaci jsme nasadili několik vodních proudů a kromě toho jsme se zaměřili i na ochranu okolí, abychom zabránili rozšíření plamenů,“ informovala dále Musilová. 

Dodala, že při požáru nebyl nikdo zraněn. Podle hasičů mohl být požár způsoben výbuchem techniky v hale, přesná příčina požáru ale zatím známa není.

Nejedná se o první větší požár v objektu firmy Kronospan. Před třemi roky tam způsobil výbuch a následný oheň v třídírně suchých štěpek škodu ve výši přibližně dvanáct milionů korun.