Déšť přišel jenom někam. Zatímco v Brně napršelo jako za měsíc, jinde je pořád sucho

Jihomoravští hasiči už odstranili následky pondělní bouřky. Jen v Brně a okolí vyjížděli k popadaným stromům nebo k zatopeným sklepům a ulicím celkem ve 30 případech. Vydatně na jihu Moravy pršelo ale jenom někde. V lokalitách, kde je sucho největší, jako je třeba Znojemsko, se vydatných srážek lidé nedočkali.

Hasiči v Brně likvidují následky bouřky
Zdroj: čt24

V Brně-Líšni, kde voda zaplavila část čtyřproudé silnice, napršelo v podvečer za 80 minut stejné množství vody jako za celý červen.

Nejvíce událostí souvisejících s bouřkami museli hasiči řešit přímo v Brně městě, a to deset. K desítce se blížil počet výjezdů i na brněnském venkově a na Blanensku. Dva výjezdy zaznamenali hasiči na Hodonínsku, po jednom pak na Vyškovsku a Znojemsku.

Video Události v regionech plus (Brno)
video

Déšť na jihu Moravy přišel jenom někde

„Na Blanensku se jednalo především o odstraňování stromů z komunikací. V Brně hasiči čerpali zatopené komunikace a sklepy,“ uvedl mluvčí. Podle webu dopravních policistů stálo až 40 centimetrů vody například v ulicích Jedovnická nebo Podruhova.

V lokalitách, kde je na jihu Moravy největší sucho, sice pršelo, ale jenom drobně. Na Znojemsku tak meteorologové naměřili pouhé dva milimetry srážek. 

A v Přibicích na Pohořelicku, které jsou jedním z míst, kde je sucho největší, v pondělí spadly tři milimetry srážek. To je sice stejně jako za celý červen, v regionu by ale potřebovali mnohem vydatnější srážky.

Video Náměstí TGM v Prostějově je po přívalových deštích pod vodou
video

Náměstí TGM v Prostějově je po přívalových deštích pod vodou

Zdroj: iReportér: Alexej Lipka