Liberecká zoo zvyšuje od července ceny, znovu zavede roční permanentku

Liberecká zoo po pěti letech zdraží vstupné, základní jednorázové o deset korun a zlevněné o 20 korun. Změny začnou platit od července. Dotknou se i ročních permanentek, zoo znovu zavede nepřenosnou s neomezeným počtem vstupů. Hlavním důvodem zdražení jsou rostoucí náklady na provoz, řekla mluvčí zoo Barbara Tesařová.

Samice lva berberského Shani, která je v Liberci od ledna.
Zdroj: ČTK Autor: Petrášek Radek

Zoo podle jejího ředitele Davida Nejedla se zvýšením vstupného čekala na konec školního roku s ohledem na již naplánované školní výlety.

„Pevně věříme, že i přes plánované změny nám návštěvníci zachovají svou přízeň a pomůžou nám tím stále zkvalitňovat a zlepšovat naše nabízené služby, komfort chovaných zvířat a v neposlední řadě také podporu našich ochranářských projektů.“

David Nejedl

ředitel liberecké zoo

Liberecká zoo patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle v kraji, loni ji navštívilo skoro 390 tisíc lidí. Největší návštěvnost má právě v létě. „Pro nás je léto z pohledu příjmů nejdůležitější,“ řekl už dříve ředitel.

Zoo znovu zavede roční nepřenosnou permanentku s neomezeným počtem vstupů, jejíž zrušení před několika lety vyvolalo velkou kritiku. Zájemci si budou moci vybrat ze čtyř druhů od 700 do 1500 korun. Nejlevněji ji pořídí senioři, nejvíce zaplatí rodiny s dětmi.