Požár zcela zničil pilu ve Velkých Karlovicích, škoda je desetimilionová

Nejméně desetimilionovou škodu způsobil rozsáhlý noční požár, který zničil pilu ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Už když hasiči v půl druhé v noci přijeli, byl celý objekt pily v plamenech. Do rána však dokázali dostat živel pod kontrolu.

Hasiči se o požáru dozvěděli po jedné hodině v noci. Když přijeli, byla budova o půdorysu asi 15 na 40 metrů celá v plamenech a propadla se jí střecha. „Kromě hašení zasaženého objektu se hasiči soustředili také na ochranu sousedního objektu a skládky dřeva,“ popsal mluvčí hasičského sboru Libor Netopil.

Po hodině a půl práce dostali hasiči plameny pod kontrolu. „ Podařilo se zabránit rozšíření plamenů na okolí zcela zničeného objektu. Z důvodu zvýšené spotřeby vody bylo v průběhu zásahu zřízeno čerpací stanoviště z hydrantu u místní hasičské zbrojnice,“ dodal mluvčí.

Požár však hasiči definitivně uhasili až ráno. „V 07:59 byla velitelem zásahu ohlášena likvidace události,“ upřesnil Libor Netopil.  

U požáru zasahovalo šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů s osmi cisternovými vozidly a plošinou. Příčinu požáru, který způsobil podle prvotních odhadů škodu nejméně deset milionů korun, zjišťují vyšetřovatelé hasičského sboru i policie.