Na dálnici D1 u Brna havarovala čtyři nákladní auta a dodávka. Její řidič zemřel

Na více než šest hodin uzavřela dálnici D1 u Brna hromadná nehoda čtyř nákladních vozidel a dodávky. Neštěstí se stalo na 202. kilometru před polednem, jeden člověk zemřel, nikdo další se nezranil. Od 18:30 je dálnice je znovu průjezdná.

Hasiči měli na místě nehody čtyři jednotky. Vyprošťovali řidiče dodávky, který zranění nepřežil. „Pacienta jsme po vyproštění resuscitovali, ale resuscitace byla bohužel ukončena jako neúspěšná,“ řekla mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky šlo o padesátiletého řidiče ze Slovenska.

Řidiče dodávky vyprošťovali hasiči pomocí hydraulické sady. Zajistili také vozy proti požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. „Ve 12:45 předal velitel zásahu místo Policii ČR a jednotky se vrátily na základny,“ řekl jejich mluvčí Jaroslav Mikoška.

Policie odkláněla dopravu na exitu 201, auta se vracela zpět na exitu 203. Na dálnici se vytvořila několikakilometrová kolona dosahující až ke sjezdu na Vídeň.

Je to druhé uzavření této části dálnice během dneška. Dopoledne provoz na dálnici o kilometr dál asi hodinu stál kvůli vyprošťování nákladního vozu, který se po nehodě obrátil na střechu. Policie dopravu odkláněla stejným exitem. 

„U pětatřicetiletého řidiče zasahující policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. Její hodnota byla pozitivní s výsledkem více než 0,5 promile alkoholu v dechu,“ řekla policejní mluvčí Štěpánka Komárová. Příčinu a míru zavinění u obou nehod policisté vyšetřují.