Ozbrojený zloděj přepadl pražské zlatnictví. Odnesl si šperky za miliony

Zlatnictví v centru Prahy přepadl ve čtvrtek večer zatím neznámý ozbrojený lupič. Anglicky hovořící muž si z prodejny odnesl šperky za miliony korun, informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Široká ulice v Praze
Zdroj: ČTK Autor: Kateřina Šulová

Zprávu o přepadení zlatnictví v Široké ulici dostala policie ve čtvrtek krátce po 19. hodině. „Dosud neznámý pachatel pod pohrůžkou krátké střelné zbraně odcizil z prodejny šperky v hodnotě několika milionů korun,“ uvedla Zoulová.

Podle dosavadních zjištění kriminalistů loupil přibližně pětačtyřicetiletý muž robustnější postavy. Na sobě měl tmavý svetr, šedou kostkovanou košili, modré džíny, světlé sportovní boty a tmavou čepici s kšiltem. Držel velkou tmavou papírovou tašku se zlatým nápisem. Pachatel měří zhruba 175 centimetrů.

/*json*/{"map":{"lat":50.08970687239058,"lng":14.41920843520802,"zoom":16,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Z kamerových záznamů kriminalisté zjistili, že lupič přepadení plánoval a klenotnictví navštívil už před loupeží. Pravděpodobně bydlel v ubytovacím zařízení v Praze nebo okolí.

Policisté podle Zoulové uvítají jakoukoli informaci o možném pohybu pachatele. Lidé se mohou s informacemi obrátit na linku 158. „Vyšetřovatelé se v tuto chvíli obracejí na personál hotelů, penzionů a majitele privátů se žádostí o pomoc. Pokud na zveřejněných záběrech a fotografiích poznají některého ze svých hostů,“ uvedla Zoulová.

V Široké se už loupilo, stejně tak v Pařížské

Klenotnictví a zlatnictví v centru metropole byla terčem lupičů již několikrát. Například v půlce května 2014 si lupiči odnesli z obchodu v Pařížské ulici luxusní hodinky za téměř tři miliony korun.

Stejná skupina měla na svědomí i přepadení, při kterém loni v únoru zmizelo z hodinářství v Dušní ulici zboží za téměř 13,5 milionu korun. Loni v prosinci policie oznámila, že se jí podařilo oba případy objasnit. Pachatelé pocházeli z Ruska, Kazachstánu a Lotyšska.

Krátce před Vánoci 2012 přepadla jiná skupina ozbrojenců obchod v Široké ulici. Ukradla z něj hodinky, náramky, náhrdelníky a náušnice v hodnotě téměř 17 milionů korun. Také pachatele této loupeže se podařilo policistům odhalit. Byli to tři srbsky hovořící muži patřící k mezinárodní kriminální organizaci přezdívané Pink Panthers.