V Prčici hořel dětský domov, někdo ho nejspíše zapálil

Požár v domově dětí v Sedleci-Prčici podle vyšetřovatelů pravděpodobně někdo úmyslně založil. Kdo to mohl být, zatím policie neoznámila. Požár nezpůsobil nikomu zranění, zůstala však po něm podle odhadů asi třímilionová škoda.

Vyhořelý pokoj v dětském domově v Prčici
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Že „je pravděpodobnou příčinou vzniku požáru úmyslné zapálení“, se podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka shodl hasičský vyšetřovatel i přítomní kriminalisté. Podrobnosti ale zatím hasiči ani policie nesdělili. Vyhořelý dům prohledal i pes vycvičený k vyhledávání hořlavin, který ale žádné místo neoznačil.

V domově dětí v Sedleci-Prčici hořelo ve čtvrtek odpoledne. „Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že ohniska požáru jsou ve dvou pokojích ve druhém nadzemním podlaží v prostoru podkroví, kde v tu dobu naštěstí nikdo nebyl,“ uvedl mluvčí Holomčík.

Upřesnil, že v jednom pokoji hořela pouze postel, ale druhý byl v plamenech celý. Požár se potom z pokoje rozšířil i do střešní konstrukce. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba po hodině a ve 14:40 jej zcela zlikvidovali.

Podle policejního mluvčího Zdeňka Chalupy „byly policejním komisařem zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení“.