Odstartovalo hlasování o nejlepší webové stránky měst a obcí. Nejvíc přihlášených je z jihu Moravy

Od pondělního odpoledne je možné hlasovat pro nejlepší webové stránky měst a obcí. Soutěž s názvem Zlatý erb se koná už po devatenácté. Podpořit má hlavně modernizaci regionální veřejné správy. Nejvíc soutěžících se přihlásilo z jižní Moravy a Zlínska.

Města a obce opět soutěží o nejlepší webové stránky
Zdroj: ČT24

O titul za nejlepší webové stránky města usilují například Hustopeče. Jejich správu má na starosti Nina Veselá z oddělení marketingu. „Věnuji se tomu v podstatě vždy, když je potřeba. Jsou dny, kdy pracuji na stránkách třeba celé dopoledne,“ popisuje svoji práci Nina Veselá.

Město před časem spojilo stránky úřadu s turistickými. Teď mohou zájemci o informace o dění v obci najít vše na jednom místě. „Člověk už se nemusí k informacím složitě proklikávat,“ vysvětluje zjednodušení tajemník městského úřadu Pavel Michalica. Aktuálnost webu zajišťují celkem čtyři zaměstnankyně, technickou podporu externí firma. Ročně jeho správa vyjde město na 30 tisíc korun.

Letos mají Hustopeče v soutěži velkou konkurenci. V Jihomoravském kraji se do ní přihlásilo rekordních jedenáct měst. Ještě větší zájem je u menších obcí. O diplom se Zlatým erbem jich usiluje celkem osmnáct. Seznam všech měst a obcí podle krajů je zde.

Jednou z nejmenších obcí, která se z jižní Moravy přihlásila, je obec Suchý na Blanensku. Tady se ale na rozdíl od Hustopečí museli bez externí firmy obejít. „Já si myslím, že náš web je docela pěkný, na to, v jakých podmínkách ho spravujeme,“ chválí stránky starosta Jakub Hlubinka. Pro obec je spravuje jeden z místních obyvatel za 3600 korun ročně. Ani tyto peníze si ale tvůrce stránek nenechává pro sebe a všechny je věnuje místním dobrovolným hasičům.

V loňském roce v soutěži o nejlepší stránky města zvítězil Broumov. Z malých obcí získaly Zlatý erb Libochovany. Další v pořadí je možné dohledat na webových stránkách soutěže. Letošní vítězové budou vyhlášeni 21. března.