Poruchový rychlovýtah si převzali opraváři. Ostrava uzavřela vyhlídku z radniční věže

V budově ostravské Nové radnice začala v pondělí oprava rychlovýtahu vedoucího do informačního centra v radniční věži. Ta je vyhledávaným turistickým cílem. Kvůli nefunkčnímu výtahu, který byl dlouhodobě poruchový, tak bude zhruba pět týdnů nepřístupná nejen vyhlídka, ale i informační centrum, sdělila mluvčí radnice Andrea Vojkovská.

Video Poruchový rychlovýtah
video

Poruchový rychlovýtah

„Poslední rekonstrukce výtahu proběhla v roce 2000. Protože inspekční zpráva vyčíslila nutnou revizi kvůli odstranění bezpečnostních rizik na 160 000 korun, zadali jsme veřejnou zakázku, jejíž vítěz provede demontáž a montáž nového výtahu,“ uvedla mluvčí.

Výměna rychlovýtahu, který za 38 vteřin vyvezl nahoru šest pasažérů, bude stát 1,3 milionu korun. Nový výtah by měl mít obdobné parametry. V následujících týdnech bude demontován a vyměněn za nový se zvukovým doprovodem, tlačítky s Braillovým písmem, novými dveřmi i řídicí jednotkou, uvedla mluvčí.

Starostka města Coventry spolu se svým týmem navštívila v roce 1958 radniční vyhlídku
Zdroj: AMO
Autor: AMO

Turisté mají o nevšední výhled zájem

Nejvyšší vyhlídková radniční věž v České republice je součástí Nové radnice, která je největší radnicí v zemi. Ochoz věže ve výšce 72 metrů je přístupný veřejnosti jako rozhledna. Celá věž dosahuje výše 85,6 metru. Ročně si z věže Ostravu a okolí prohlédne více než 40 000 návštěvníků, z toho téměř čtvrtina z ciziny.

V době uzavření informačního centra v Nové radnici mohou lidé využít služeb poboček u Elektry, v Nové Karolině nebo na Hlavním nádraží, které jsou vyhlídkové věži nejblíže.