Velký Dřevíč je bez mostu přes řeku. Hrozí jeho zřícení

Vedení Velkého Dřevíče u Hronova uzavřelo s okamžitou platností most, který vede přes řeku Dřevíč. Podle statika hrozí jeho zřícení. Most uprostřed obce nemohou využívat ani pěší. Radnice slibuje rychlou nápravu, konstrukci nechá strhnout a na jejím místě chce na jaře stavět most nový. 

Video Události v regionech (Praha)
video

Velký Dřevíč je bez mostu přes řeku

O špatném stavu mostu se už ví delší dobu. Radnice v Hronově plánovala jeho opravu a nechala proto na podzim zkontrolovat jeho konstrukci. Po vypracování přesné diagnostiky a statickém přepočtu zatížitelnosti se ale ukázalo, že most má problém unést i sám sebe a musí být okamžitě uzavřen.

Pro místní obyvatele i přilehlou mateřskou školku jde o komplikaci. Učitelky s dětmi si přes most zkracovaly cestu, aby nemusely chodit po úzké rušné silnici, kde není chodník. 

/*json*/{"map":{"lat":50.49521751836732,"lng":16.18438953558198,"zoom":15,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Hronovská radnice se sice dohodla s majiteli přilehlých pozemků na provizorním průchodu k dalšímu mostu, aby lidé nemuseli obcházet půl vesnice, jde ale o úzkou pěšinu hned u břehu řeky a rodiče s malými dětmi i školka se ji bojí používat.

Radnice už má k novému mostu projektovou dokumentaci. Původní plánuje strhnout na jaře, nový most by se měl začít stavět do půl roku. Odhadované čtyři miliony korun zaplatí radnice ze svého rozpočtu.