Lístky na Světový pohár v biatlonu jsou téměř vyprodané. Startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek začíná v Novém Městě na Moravě největší sportovní událost letošní zimy. Na Světový pohár v biatlonu je až na několik posledních pátečních vstupenek vyprodáno. Ve Vysočina Areně se bude závodit až do neděle a pořadatelé očekávají, že za čtyři dny přijde domácí i světové hvězdy sledovat až 120 tisíc lidí.

Přípravy na Světový pohár ve Vysočina Areně vrcholí
Zdroj: ČTK Autor: Luboš Pavlíček

Poslední úpravy stadionu, instalace doplňkových světel i příprava kamer, tak to ve středu vypadalo v Novém Městě na Moravě. „Trochu nás trápí počasí, protože ledovka bude asi všeobecná, ale to se nedá nic dělat. Musíme se s tím poprat a všechno připravit,“ říká předseda organizačního výboru Jiří Hamza.

Pořadatelé museli zkontrolovat všechny tribuny, a to včetně mobilních, které vyrostly na několika místech -i podél trati. Informační servis budou mít diváci na velkoplošných obrazovkách.

Česká televize bude posílat záběry do dvaceti zemí světa 

Hned za tribunami mají zázemí televizní štáby a i tam vrcholily ve středu přípravy - hlavně přenosových vozů. Jen Česká televize bude vyrábět víc než deset hodin mezinárodního signálu, který půjde do dvaceti zemí světa. 

Biatlonisté mohou počítat s obrovskou podporou fanoušků. Přímo na stadion má denně dorazit třicet tisíc diváků. Pořadatelé proto očekávají, že za čtyři dny přijde domácí i světové hvězdy sledovat až 120 tisíc lidí. 

Na sobotu a na neděli už je vyprodáno dlouho, na čtvrtek se vyprodaly vstupenky den před závodem a teď zbývá už jenom pár lístků na pátek. „Ty víkendové závody, myslím, budou i v rámci světového biatlonu obrovský extrém,“ míní Jiří Hamza.

Na biatlon můžou diváci přijet už čtyři hodiny před závodem

Organizátoři i policisté proto vyzývají diváky, aby dorazili do areálu s několikahodinovým předstihem. „Skutečně zhruba dvě hodiny před závodem může být od Žďáru nad Sázavou i od jiných směrů plynulá kolona vozidel,“ předpokládá mluvčí krajského policejního ředitelství Dana Čírtková. „Areál bude otevřený čtyři hodiny předem,“ dodal Jiří Hamza.

Největším lákadlem je start vítězky Světového poháru Gabriely Koukalové, ale skvěle do sezony vstoupili i Eva Puskarčíková, která minulý týden poprvé ve Světovém poháru vystoupila v individuálním závodu na stupně vítězů, a Michal Krčmář.

Na trati se představí také osvědčení medailisté z mistrovství světa a olympijských her Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup a Veronika Vítková. S nimi zažijí bouřlivou atmosféru Lucie Charvátová, nadějná Markéta Davidová a Lukáš Kristejn.

Z povzbuzování fanoušků bude Koukalová čerpat energii

Gabriela Koukalová v Novém Městě vystoupila na stupně vítězů jen po smíšených štafetách, jejím nejlepším individuálním umístěním na domácí půdě je páté místo ze stíhačky z roku 2015. Doufá, že jí pomohou fanoušci. „Tentokrát věřím, že si z toho rachotu vezmu jen to pozitivní a že budu z povzbuzování čerpat co nejvíc energie,“ řekla pátá žena průběžného pořadí Světového poháru.

Video Gabriela Koukalová hodnotí trať
video

Gabriela Koukalová hodnotí trať

Zdroj: ČT24

Světový pohár se v Novém Městě na Moravě uskuteční počtvrté, jednou z toho byl zároveň i mistrovstvím světa. Poprvé v roce 2012 stál dvacet osm milionů korun, tentokrát rozpočet přesáhne šedesát milionů korun.