Do sauny a potom do Labe. Hradec Králové získal pojízdnou saunu

Neobvyklá pojízdná sauna na Labi začala fungovat na okraji Hradce Králové. Jako neziskový klub ji provozuje tamní skupina otužilců. Sauna v přírodním prostředí má nabídnout alternativu k moderním wellness centrům.

Video Pojízdná sauna na břehu Labe
video

Hradec Králové má pojízdnou saunu na břehu Labe

Sauna na kolečkách leží necelých deset metrů od řeky. Hned vedle je osvěžovna, kde lidé mohou po koupeli v řece srovnat svou tělesnou teplotu.

„Kdo je zvyklý na rychlé zchlazení studenou vodou, tak je v zásadě jedno, jestli bude v bazénku nebo se ochladí ve vodě Labe,“ říká k sauně na řece praktický lékař Ladislav Hanousek.

Za vším byl nápad dvou kamarádek, které si saunu zamilovaly po cestách Finskem. Podařilo se ho realizovat díky dotacím podporujícím rozvoj městských kultur a také díky pochopení majitele pozemku.

„Vzhledem k tomu, že je Hradec Králové u dvou řek, tak nám přišlo, že se tady ten potenciál nevyužívá,“ tvrdí spoluautorka projektu Natálie Barcalová.

V budoucnu by saunu měly obohatit drobné kulturní pořady či komunitní zahrada. „Nemáme to jako nějaký podnikatelský záměr, naše vize byla vytvořit takové kulturní komunitní centrum,“ dodává druhá spoluautorka Aneta Kohoutová.