Synonymem podzimní Karviné jsou kolony. Kvůli opravě tří mostů

Řidiči v Karviné se potýkají s dopravními problémy. Hlavně v dopravní špičce, kdy se zde tvoří kolony, ve kterých čekají desítky minut. Ředitelství silnic a dálnic totiž ve městě a jeho okolí současně opravuje tři mosty.

Video Dopravní kolaps v Karviné
video

Dopravní kolaps v Karviné

Zdroj: ČT24

A všechny jsou na hlavních tazích z města. Omezena tak je doprava ve směru na Ostravu, Bohumín a Český Těšín.

„Úsek v Těšínské ulici je průjezdný kyvadlovou dopravou. Jsou zde tak z Těšína na Karvinou dlouhé kolony, ve kterých se čeká až půl hodiny,“ uvedla redaktorka České televize Martina Koziolová. Opravy by zde měly být dokončeny letos v prosinci.

Opravy karvinských komunikací
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24

Klíčové karvinské komunikace se opravují. Řidiči si stěžují na dlouhé kolony. Zdroj: ŘSD

Komplikace způsobil krach stavební firmy

Podobná situace čeká řidiče i v Bohumínské ulici. Také zde narazí na semafory, které řídí kyvadlový provoz. Komunikaci využívají hlavně šoféři, kteří míří z Karviné na dálnici do Bohumína.

Vše již mělo být opraveno v září. „Společnost, která zde stavěla, ale zkrachovala,“ zjistila Martina Koziolová. Jde o stejnou firmu, která se podílela na realizaci obchvatu okolo Třince – SDS Exmost. Krajský soud v Brně již v říjnu vyhlásil její úpadek.

Ředitelství silnic a dálnic už ale vybralo nového zhotovitele. „Hotovo by mělo být do konce letošního roku, komplikují to ale klimatické podmínky,“ sdělil mostní technik ŘSD Jiří Plesník.

Poslední problematické místo, které omezuje průjezdnost na Karvinsku, leží v místě oprav mostu na Ostravské ulici. Podle Martiny Koziolové by zde však dělníci měli stavební činnost ukončit ještě tento týden. 

Celkovou cenu oprav, kterými v současné době procházejí karvinské mostní komunikace, vyčíslili stavitelé na 37 milionů korun.