Do korun stromů se lidé podívají i v Krkonoších. Chybět nebude ani exkurze pod zem

Nová Stezka korunami stromů v Krkonoších, která se začíná stavět na okraji Janských Lázní, bude 1300 metrů dlouhá a návštěvníky zavede i do podzemí. Stezka totiž bude obsahovat podzemní část, kde návštěvníci budou mít možnost studovat mikrosvět půdy - od kořenů po nejmenší živočichy. Stezka bude pak stoupat do výšky 23 metrů nad terén. Zhruba ve dvou třetinách stezky se bude tyčit vyhlídková věž vysoká 45 metrů.

Video Události v regionech (Praha)
video

Do korun stromů se lidé podívají i v Krkonoších

Celá stavba, která by měla být dokončena v červnu příštího roku, bude bezbariérová a bude mít několik adrenalinových sekcí. „Stejně jako na Lipně, bude i v Janských Lázních součástí Stezky korunami stromů suchý tobogan. Projekt bude také obsahovat interaktivní zastávky, na kterých se budou návštěvníci dozvídat zábavnou formou zajímavosti o lese, národním parku, ochraně přírody nebo fauně a flóře,“ uvedl jednatel společnosti Stezka korunami stromů Krkonoše Filip Pekárek.

Nová stezka vzniká ve spolupráci se Správou Krkonošského národního parku, která je garantem přírodně-edukativního konceptu. „Celý projekt velmi dobře zapadá do dlouhodobé strategie environmentální výchovy a zároveň nám pomůže rozmělnit počet návštěvníků na hřebenech Krkonoš,“ uvedl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Stavba by měla být dokončena v červnu 2017. „Letos na podzim budeme provádět zemní práce a přípravu pro stavbu dřevěné konstrukce. Ta by měla vyrůst na jaře příštího roku,“ dodal Pekárek. Slavnostní otevření je plánováno na červenec příštího roku. Investice je 170 milionů korun a společnost očekává, že stezku by ročně mělo navštívit zhruba 200 000 lidí.

Stezka v korunách stromů na Lipně
Zdroj: ČTK
Autor: David Veis

Stezku korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku, která letos oslavila čtvrté výročí existence, navštívilo od jejího vzniku více než 1,3 milionu turistů. Jihočeská stezka nabízí návštěvníkům výhled až ze čtyřicetimetrové výšky. Jde o jednu z nejvyhledávanějších atrakcí v Jihočeském kraji. Návštěvnost je srovnatelná například s českokrumlovským zámkem, který si ročně prohlédne zhruba 400 000 lidí.