Na Zlínsku hořela zemědělská hala, škoda přesáhne milion korun

Mohutný požár stovek uskladněných balíků sena zachvátil v noci na neděli zemědělskou halu v Tlumačově na Zlínsku. Na místě zasahovalo hned 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Oheň zasáhl asi polovinu haly o rozloze 20 krát 100 metrů, v níž bylo zhruba 800 balíků lisovaného sena. Škoda podle prvotních odhadů přesáhne milion korun. Hasiči na místě stále zasahují, příčina požáru se vyšetřuje.

Video Netopil
video

Telefonát mluvčího hasičů Zlínského kraje

K hořící hale v areálu statku vyjeli hasiči kolem 22:40. Už při příjezdu viděli silnou záři a hustý kouř, který z areálu stoupal. „Ve 22:52 hodin vyhlásil operační důstojník druhý stupeň požárního poplachu. Na místo zásahu byly postupně povolávány další posilové jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Ty se zapojily jak do hasebních prací, ke kterým byla využita i výšková technika, tak k dopravě vody k doplňování cisteren,“ uvedl mluvčí hasičů.

Hasiči využili i kolový nakladač ze statku, se kterým vyváželi balíky mimo zasažený objekt. Tam je hasiči rozebírali a dohašovali. Požár dostali pod kontrolu v 00:20. Na místo se nakonec sjelo 17 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů se 17 cisternovými automobily, automobilním žebříkem a protiplynovým kontejnerovým automobilem.

Hasiči jsou stále na místě, povoláno bylo osm nových jednotek dobrovolných hasičů, kteří střídají své kolegy. Na místě se budou střídat i profesionální hasiči. Zásah bude ještě delší dobu pokračovat, doplnil Netopil.